بهترین رستوران های اردبیل و سرعین کجاست؟

تیر ۴, ۱۳۹۶
بهترین رستوران های اردبیل و سرعین کجاست؟

بهترین رستوران های اردبیل کجاست؟ شهری که آش دوغش بسیار معروف است و کباب‌های لذیذی را هم می‌توان آنجا خورد. اردبیل شهر چلوکبابی‌ها است و هنوز که هنوز است نان داغ، کباب داغ طرفداران زیادی در اینجا دارد چون عجله‌ای برای بازشدن فست فودی ها یکی بعد از دیگری هنوز نیست.

ما برای شمایی که به اردبیل سفر میکنید و دنبال رستوران مناسبی میگردید که هم غذاهایش خوشمزه باشد و هم قیمت‌هایش مناسب، چند پیشنهاد داریم.

کبابی حاج قربان

محال است از کسی آدرس رستوران های خوب اردبیل را بپرسید و درباره حاج قربان چیزی نگوید. حاج قربان یکی از معروف‌ترین‌ها و قدیمی‌های این صنف است که با شیک و پیک کردن رستورانش در سال‌های اخیر یک سرو گردن در پذیرایی از آنهای دیگر بالاتر است. در حاج قربان، کباب کوبیده حرف اول را می‌زند. در اینجا کباب کوبیده مخصوص شامل سه سیخ است که با گوجه و فلفل کبابی و نان تازه‌ای که در همانجا پخته می‌شود ، در کاسه‌های گل سرخ برایتان آورده می‌شود. رسمی بسیار پسندیده نیز در حاج قربان حکمفرماست و آن اینکه بعد از غذا برایتان چای می‌آوردند. کباب مخصوص قربان ۱۱ هزار تومان است.

آدرس: اردبیل خیابان سعدی، چهارراه باغمیشه، نرسیده به پل سعدی

رستوران گل سرخ

یکی از رستوران‌های دیگر اردبیل که برای صرف غذا محیط تمیز و شیکی دارد، رستوران گل سرخ در مسیر شورابیل است. رستوران گل سرخ به کباب‌هایش معروف است و کیفیت کباب دنده‌اش که در زبان ترکی به آن قابرقا می‌گویند، نیز معروف است. قیمت ها در این رستوران کمی بالاتر از جاهای دیگر است.

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین رستوران های زنجان کدامند؟

آدرس: اردبیل، خیابان عطائی، نرسیده به میدان جانبازان

رستوران ضیافت

یکی از غذاهای سنتی اردبیل پیچاق قیمه است. خورشتی شبیه قیمه که در آن خلال بادام و تخم مرغ می‌ریزند.  در اردبیل کجا این غذا را بخورید؟ یکی از رستوران هایی که پیچاق قیمه‌های خوش طعمی دارد، رستوران ضیافت است. در ضیافت علاوه بر غذاهای سنتی اردبیل مثل پیچاق قیمه و چیغرتما که خوراک مرغ است، انواع و اقسام خورشت‌ها و کباب‌ها مثل شیشلیک و کباب بناب نیز سرو می‌شود و تعریف بنابش را زیاد می‌کنند.

آدرس: اردبیل، خیابان امام خمینی، جنب سینما انقلاب، پلاک ۱/۷۲۱۹

کبابی حاج ملک

در حاج ملک رسم جالبی برقرار است و آن اینکه شما در این کبابی خودتان گوشت تازه را سفارش می‌دهید و کباب شده‌اش را تحویل می‌گیرید. یعنی اینکه وارد رستوران حاج قربان می‌شوید، حاج ملک قیمت هر کیلو گوشت را روی دیوار زده است از راسته گوسفندی تا دل و جگر و جوجه و براساس نرخ مصوب قیمت گوشت و مرغ. یک کیلو یا هرچقدر که بخواهید سفارش می‌دهید و برایتان سریع کباب می‌شود. فیله گوسفندی اینجا بسیار معروف است.

آدرس: اردبیل،خیابان ساحلی، اول خیابان پیرمادر

فست فود خوب در اردبیل

آدم همیشه که نمی‌تواند غذاهای برنجی و کباب بخورد و بعضی وقت‌ها هم دلش هوس پیتزا و ساندویچ می‌کند. در اردبیل دو فست فود معروف وجود دارد. یکی پیتزا پیتزا که همانطور که از اسمش پیداست به پیتزاهایش معروف است و یکی دیگر پیتزا سارا که هم ساندویچ‌هایش معروف است و هم پیتزاهایش. پیتزا سبزیجات این رستوران نظر خیلی‌ها را جلب کرده.

این مطلب را از دست ندهید:  خوشا شیراز و کلم‌پلوی بی‌مثالش

آدرس پیتزا سارا: اردبیل میدان ارتش، روبه روی گلستان علی

آدرس پیتزا پیتزا: اردبیل، میدان ارتش، روبه روی دبستان معلم

رستوران خوب در سرعین

در سرعین، شهر آب‌های گرم که هرساله به خاطر همین ویژگی‌اش مسافران زیادی به آن سفر می‌کنند دو رستوران خوب هست. رستوران عدل که به مینایی نیز معروف است و رستوران فرزاد. حاج قاسم علی و حاج علی مینایی، دو برادرند که نزدیک نیم قرن است که رستوران عدل مینایی را به یک برند معتبر در صنف غذاخوری‌های منطقه تبدیل کرده‌اند. قربان، سرآشپز این رستوران تخصص ویژه‌ای در تهیه کباب برگ دارد. قربان کباب برگ را با راسته، فیله و مغز ران گوساله درست می‌کند و همین در لذیذ شدنش نقش زیادی دارد. رستوران فرزاد نیز که یکی از خوب‌های سرعین است با دایی‌هایش در رستوران عدل رقابتی تنگاتنگ دارد و رسم کباب برگ خوب دست مشتری دادن نیز اینجا هم برقرار است. این دو رستوران در میدان ساری سو سرعین قرار دارند.

دسته بندی مطالب:خوراک سفر

مطالب مرتبط :

۱ نظر

  • پاسخ علی فدایی شهریور ۲۲, ۱۳۹۶ از ۱۰:۵۷ ب.ظ

    بهترین رستوران اردبیل فعلا رستوران تولد هست که موسیقی زنده هم دارد . رستوران تولد اردبیل بصورت کافه رستوران سنتی انواع غذاها رو داره .قیمتش هم مناسبه . من چنذین بار اردبیل رفته ام این سری یکی از دوستان پیشنهاد دادن رفتیم اونجا جاتون خالی ۵ نفر با ۱۲۰ هزار تومن دل سیر خوردیم قلیون و چایی رو صرف کردیم .خیلی عالی بود دمشون گرم

  • ارسال پاسخ