بهترین رستوران های زنجان کدامند؟

تیر ۲۱, ۱۳۹۶
بهترین رستوران های زنجان کدامند؟

اگر دلتان میخواد از تابستان داغ و بیچاره کننده برای چند روزی در امان بمانید و به شهری خنک سفر کنید شاید بهتر باشد به زنجان فکر کنید. از آنجایی هم که آدم در هر سفری ناگذیر از رفتن به رستوران های آن شهر است، دلش میخواهد بداند در کجا و کدام رستوران میتواند غذای باب طبع و لذیذی بخورد، به خصوص که برای اولین بار هم به آن شهر رفته باشد. از این رو شاید بد نباشد با ما همراه شوید تا چرخی در بهترین رستوران های زنجان بزنیم.

رستوران پلو

بعید است از یک زنجانی درباره بهترین رستوران های زنجان بپرسید و اسمی از رستوران پلو نیاورد. جز خود زنجانی ها، رستوران پلو به عقیده بسیاری از آنهایی که به زنجان سفر کرده‌اند، در زنجان یکی از باکیفیت‌ترین‌هاست. از کباب های اینجا چه کباب کوبیده، چه فیله، چه سلطانی و بختیاری، زیاد تعریف می‌کنند. برنج با کره محلی سر میز آورده می‌شود و بعضی وقت ها بعد از غذا و موقع ترک رستوران، با دادن یک سیب سرخ بدرقه‌تان می‌کنند.

ماست خیار رستوران پلو و سالادهایش را نباید از دست داد. ماست و خیاری که پر از کشمش و گردوست و مزه‌اش به یادماندنی. قیمت ها در این رستوران نه بالاست و نه پایین. چلوکباب سلطانی اینجا ۲۹ هزار تومان و چلو کباب برگش ۳۰ هزار تومان.

آدرس: خیابان خرمشهر، خیابان معلم، روبروی کوچه اول

رستوران صدف

“سرویس دهی خوب” این چیزی که بیشتری ها درباره رستوران صدف می‌گویند. رستوران صدف محیط آرام و شیکی دارد و یکی از رستوران‌های پرطرفدار زنجان است. در صدف چی بخورید بهتر است؟ باقالی پلو، کباب برگ، شیشلیک و جوجه اینجا حرف ندارد و توصیه شده که زیتون پرورده‌اش را حتما امتحان کنید. بعد از غذا هم میتوان در پارک باصفای ملت که درست روبه روی رستوران است حال و هوایی عوض کرد.  چلو برگ مخصوص رستوران صدف ۲۷ هزار تومان و چلو برگ سلطانی آن ۳۱ هزار تومان است.

این مطلب را از دست ندهید:  از باقالی قاتوق با عشق

آدرس: خیابان خرمشهر روبروی پارک ملت (شهربازی )

دیزی سرای عابدینی

رسم است که دیزی را باید در جایش خورد. یعنی اینکه دیزی باید در محیطی صمیمی، باصفا و خودمانی خورده شود و عابدینی هم همه این فاکتورها را داراست. دیزی سرای عابدینی بر بازار سنتی زنجان است و آن چیزی که آدم را بیشتر از همه جذب میکند اگر محیط خودمانی اش نباشد برخورد آقای عابدینی است. آقای عابدینی و برادرش که دیزی سرا را اداره میکنند، خوش برخورد و مهمانوازند و گاهی در تیلیت کردن و کوبیدن گوشت نیز به کمک مشتریان می‌آیند. دیزی در اینجا با مخلفات جدایی ناپذیرش، یعنی سبزی، ترشی و پیاز سر میز آورده می‌شود. صبح ها هم املت های ربی و چای دبش عابدینی‌ها را نباید از دست داد. قیمت ها در عابدینی بسیار پایین است.

آدرس: راسته بازار پایین زنجان

غذای مجلسی

آدم در سفر بعضی وقت‌ها دلش برای غذای خانگی تنگ می‌شود و میخواهد طعم و بوی غذای خانگی و مثلا ماکارونی، دلمه، کتلت یا کشک بادمجان را بچشد. در سفر به زنجان اگر شما هم جزو این گروه بودید، پیشنهاد ما غذای خانگی مجلسی است. مسمای گوشت، چلو گوشت، فیله جوجه و انواع و اقسام خورشت‌های مجلسی را باید امتحان کرد. اگر دلتان هم نخواست که همانجا غذا بخورید، غذای مجلسی سرویس بیرون بر دارد.

آدرس: شهرک کارمندان، جنب مسجد قبا

فست فود ارگانو

در زنجان اگر دلتان خواست پیتزا و پاستا بخورید و تنوعی در وعده هایتان ایجاد کنید، از ما می‌شنوید، ارگانو را در لیست‌تان قرار دهید. محیط خوب ارگانو به اضافه پیتزا ونیز، پپرونی ایتالیایی، مرغ سوخاری، استیک و سالاد سزار و به خصوص پاستای آلفردو ارگانو طرفدار زیاد دارد. پیتزاهای ارگانو ۲۵ هزار تومان است.

این مطلب را از دست ندهید:  سفر به قلیه ماهی

آدرس: روبروی نمایشگاه بین المللی، قبل از مرکز تفریحی

دسته بندی مطالب:خوراک سفر

مطالب مرتبط :

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ