بهترین رستوران های رشت کدامند؟

فروردین ۱۴, ۱۳۹۶
بهترین رستوران های رشت

گیلان پایتخت غذای ایران است، جایی که سفره‌های رنگینی انداخته می‌شود و انواع و اقسام طعم ها پیش رویت قرار می‌گیرد.  گیلان جایی است که فکر کردن به هر غذایش، از ماهی گرفته تا کباب ترش و میرزاقاسمی و باقالاقاتوق می‌تواند هوس سفر را به جان آدم بیاندازد. اما موقع سفر به گیلان به خصوص اگر اولین بار باشد، سوالی که پیش می‌آید این است که بهترین رستوران شهر کدام است. ما در اینجا بهترین رستوران های رشت، مرکز استان را که شاهراه سفر به شهرهای مختلف گیلان است را معرفی می‌کنیم. با پین تا پین همراه باشید:

شورکولی؛ از بهترین رستوران های رشت

رستوران شورکولی رشت

می‌گویند رستوران شورکولی در رشت لنگه ندارد و حقیقت را هم می‌گویند. شورکولی که به معنی ماهی کولی شور است و جزو سه رستوران محبوب رشت از دید مردم این شهر است، در خانه‌ای با حیاط مصفا واقع شده و محیط داخلی‌اش نیز با کاشی کاریها، اشیای عتیقه و میز و صندلی چوبی دلنشین تر نیز شده است. غذاها در ظرف‌های سفالی و چینی قشنگ سرو می‌شود و همه چیز دست به دست هم می‌دهد که خاطره‌اش از یاد نرود. شورکولی منوی گسترده‌ای دارد و انواع و اقسام خورشت ها، کباب ها و شامی ها در آن پخته می‌شود. بهترین غذاهای شورکولی از دید مشتریانش ماهی اوزن برون، کباب ترش، شامی رودباری، گمج کباب و میزرا قاسمی است. برای اینکه شانس غذا خوردن در شورکولی را داشته باشید باید ساعت ۱۲ آنجا باشید. نکته مثبت دیگر این رستوران قیمت های بسیار معقول آن است.

ساعات کار:  ۱۲ ظهر تا ۴ بعد از ظهر ناهار و از ساعت ۸ تا ۱۲ شب شام

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین رستوران های اردبیل و سرعین کجاست؟

آدرس شورکولی: چهارراه گلسار، پلاک ۷۸

رازقی؛ رستورانی شیک و لوکس در رشت

رستوران رازقی رشت

اگر در رشت سراغ رستورانی شیک و لوکس را بگیرید پیشنهاد خیلی‌ها رستوران رازقی است. رستوران رازقی که از رستوران های محبوب رشت است، محیط بسیار مدرنی دارد. اجرای پیانو به صورت زنده در آن برقرار است و منویش طیف وسیعی از غذاهای ایرانی، فرنگی و گیلانی را دارد و جدا از آن صبحانه‌های مفصلی را هم می‌شود اینجا خورد. شیشلیک بره، پلوکباب محلی، استیک، ماهی قزل آلا و ماهی سفید رازقی را باید حتما امتحان کرد. فقط اینکه رازقی، رستوران گرانی است.

 ساعات کار: ۹ صبح تا ۱۲ شب

آدرس رستوران رازقی: گلسار – نبش خیابان ۱۲۳

کبابی حاج حسین؛ رستورانی با فضای صمیمی

رستوران حاج حسین

شهر رشت را علاوه بر کباب ترش با کباب دوش هم می‌شناسند. اگر مسافر رشت بودید نباید خوردن دوش کباب را از دست بدهید و بهترین جایی هم که می‌شود دوش کباب خورد، کبابی حاج حسین است. به عقیده بسیاری کبابی حاج حسین در طی سالیان به کیفیت ثابتی رسیده است. در اینجا که محیطی صمیمی و خودمانی دارد، انواع و اقسام کباب ها سرو می‌شود، اما به عقیده مشتریان حاج حسین دوش کباب آن یک سر و گردن از بقیه بالاتر است، چنجه و کوبیده هایش هم حرف ندارد. قیمت‌ها در کبابی حاج حسین منصفانه است فقط اینکه جای پارک سخت پیدا می‌شود.

آدرس کبابی حاج حسین: میدان صیقلان، خیابان شریعتی، نرسیده به پل

رستوران محرم؛ از قدیمی‌ترین رستوران‌های رشت

رستوران محرم رشت

رستوران محرم با نیم قرن تجربه از قدیمی‌ترین رستوران‌های رشت و از پرطرفدارترین هاست. رستوران محرم انواع کباب ها و غذاهای محلی گیلان را سرو می‌کند. در این رستوران باید فیله کباب، کوبیده، ماهی سفید و باقالاقاتوق را امتحان کرد. محرم، رستوران شلوغی است ولی نگران نباشید چون صف جلوی آن خیلی زود پیش می‌رود. قیمت ها نیز متوسط است.

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین رستوران‌های اصفهان کدامند؟

ساعات کار: ۱۱ صبح تا ۱۱ شب

آدرس رستوران محرم: بلوار امام خمینی، روبروی دانشکده دندانپزشکی

اگر مسافر شهر باران هستید، بعد از آشنایی با بهترین رستوران های رشت، از خودتان می‌پرسید سوغات رشت را از کجا بخریم؟ ما در این مطلب به این سوالتان پاسخ داده‌ایم.

دسته بندی مطالب:خوراک سفر

مطالب مرتبط :

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ