بهترین رستوران های ایتالیایی تهران کدام هاست؟

خرداد ۲۷, ۱۳۹۶
بهترین رستوران های ایتالیایی تهران کدام هاست؟

حالا دیگر از آن زمانی که وعده های غذایی تنها به خورشت و کباب و انواع پلو محدود می‌شد، خیلی وقت است گذشته و این روزها شما میتوانید در رستورانی بنشینید و مشابه همان غذایی را بخورید که شخصی در رستورانی در قلب پاریس نشسته و دارد میخورد. دوره ظهور رستوران‌های ایتالیایی در پایتخت چندین سال است که فرا رسیده و حالا دیگر پیتزا داوود و پنتری تنها جاهایی نیستند که می‌شود در آنها نشست و پیتزا و پاستا خورد. سیل رستوران های ایتالیایی پایتخت نیز ما را برآن داشت تا تعدادی از بهترین رستوران های ایتالیایی تهران را بهتان معرفی کنیم، هرچند که تعدادشان بیشتر از اینهاست.

رستوران ژمیس

در منطقه بلوار فردوس تهران دو رستوران ایتالیایی معروف وجود دارد، یکی سنسو و یکی ژمیس. شلوغی اولی، خیلی ها را راهی دومی می‌کند و بسیاری معتقدند اگر دلتان نمی‌خواهد خیلی منتظر بمانید یا برای آماده شدن سفارشتان حرص و جوش بخورید، ژمیس بهتر است. رستوران ژمیس  به دکور مدرن و امروزی اش شناخته شده است. منوی رستوران نیز انواع و اقسام غذاهای ایتالیایی را شامل می‌شود. از انواع استیک و شنیسل تا پاستاها و پیتزاها. پیتزا بلوبیف ، فیله های سوخاری، پیتزای چهار پنیر، پاستای آلفردو اینجا باب طبع خیلی ها بوده. ضمن اینکه معروف است که ژمیس را بدون خوردن سالاد سزار آن نباید ترک کرد.

پنه آلفردو ژمیس: ۲۴ هزار تومان و سالاد سزار آن ۱۹ هزار تومان است.

آدرس: بلوار فردوس شرق، خیابان وفاآذر جنوبی، پلاک ۳۰

رستوران سوبار

از نظر خیلی از آنهایی که غذاهای سوبار را امتحان کرده‌اند، اینجا بهترین رستوران ایتالیایی تهران است. چرا؟ به خاطر این دلایل: سوبار رستوران بزرگ و شیکی است، سفارش‌ها در زمان نسبتا کمی آماده می‌شود، برای پیدا کردن جای پارک زیاد به زحمت نمی‌افتید، پرسنلش خوش برخوردند، غذاها در ظرف‌های قشنگ مسی سرو می‌شود و همه‌شان دورچین دارند. در اینجا پیتزای چیکن پستو، میگو کبابی، مرینیت کباب، پاستای آلفردو و پستو بیشتر از بقیه طرفدار دارند. فقط اینکه حجم غذاها در سوبار چندان زیاد نیست.

این مطلب را از دست ندهید:  پرسه در زیباترین کافه های تهران

پیتزای چیکن پستو سوبار: ۲۸ هزار تومان و مرینیت کباب آن ۳۲ هزار تومان است.

آدرس: قیطریه بلواراندرزگو خیابان سلیمانی غربی پ۱۰۲ تهران

رستوران بلامونیکا

وقتی وارد بلامونیکا می‌شوید اینطور به نظر می‌آید که پا در رستوران گران قیمتی گذاشته‌اید، این احساس وقتی سر میزتان میآیند و برایتان در لیوان، آب می‍ریزند و با نان داغ و کره ازتان پذیرایی می‌کنند، شدت بیشتری پیدا می‌کند تا وقتی قیمت‌های منو را می‌بینید.  نکته‌ای که باعث می‌شود بلامونیکا جزو بهترین‌ها باشد هم همین است. قیمت غذاها در مقایسه با حجم غذا و کیفیت آن بسیار پایین است. محیط دوستداشتنی و دنجی دارد و یکی دیگر از مزیت‌هایش برخورد خوب پرسنل است. در اینجا هرچیزی بخورید پشیمان نمی‌شوید اما چیکن ماشروم، استیک قارچ، بلامونیکا، پیتزای پپرونی، پاستای اربیاتا(در صورتی که غذای تند دوست دارید)، استیک پنیر و پاستای آلفردو حرف اول را می‌زنند، ضمن اینکه از خیر سالادهایش هم نباید گذشت.

چیکن ماشروم بلامونیکا: ۲۹ هزار تومان، پیتزای پپرونی ۲۵ هزار تومان و پاستای اربیاتا ۲۲ هزار تومان است.

آدرس: خیابان وزرا، خیابان یازدهم، پلاک ۳۲

رستوران روکو

فضای خوب و دلباز رستوران روکو، محیط قابل معاشرتش، حجم زیاد غذاها که برای دو و حتی سه نفر کافی است و کیفیت آن بیشتر مشتریان روکو را برای بار دوم به آن می‌کشاند. اما از طرفی، روکو نیز مانند همه رستوران ها معایبی دارد. مثل این مورد که جای پارک -بسته به اینکه چه موقعی از روز به آن می‌روید-سخت پیدا می‌شود و گاهی برای آماده شدن سفارشتان باید ۴۵ دقیقه صبر کنید. در این رستوران که هم فضای داخلی و هم فضای بیرونی دارد ،ساندویچ مخصوص روکو، سالاد سزار، پیتزای روکو و فیلادلفیا، پیتزا بیکن و استیک مرغ جزو پرطرفدارترین‌هاست. قیمت‌ها اینجا نسبتا بالاست.

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین حلیم فروشی تهران کجاست؟

پیتزای مخصوص روکو ۳۴ هزار تومان، سالاد سزار ۲۴ هزار تومان و استیک مرغ آن ۳۳ هزار تومان است.

آدرس: جردن، خیابان ظفر، نرسیده به ولیعصر، لابی برج ابن سینا

چارمیز

چارمیز رستوران کوچک و جمع و جوری است با میزهای چوبی که رویشان رومیزی چهار خانه انداخته شده و فضا را دلنشین‌تر کرده. میزها به آشپزخانه دید دارند و همینکه نشسته‌اید دورهم و گپ می‌زنید میتوانید درجریان درست شدن غذایتان هم قرار بگیرید، غذایی که توسط دو خانم که از صاحبان چارمیزند درست می‌شود. چارمیز فقط پاستا دارد و یکی از انتخاب های گیاهخواران هم می‌تواند باشد. در چارمیز پاستای بادمجان کبابی، پاستای پستو، پاستای آلفردو و لازانیا جزو خوشمزه‌ترین هاست. ضمن اینکه آبمیوه فصل هم در اینجا سرو می‌شود.

پاستای بادمجان کبابی چارمیز ۱۵ هزار تومان است.

آدرس: خیابان حافظ، نرسیده به خیابان انقلاب، کوچه البرز، پلاک۲/۱

دسته بندی مطالب:پشت پرده شهر

مطالب مرتبط :

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ