بهترین رستوران‌های تبریز کدام‌هاست؟

دی ۶, ۱۳۹۵
بهترین رستوران‌های تبریز کدام‌هاست؟

تکه‌ای گوشت را روی میز و در مقابل‌تان خوب می‌کوبند و با هنرمندی و دقت تمام به سیخ می‌کشند. بعد که روی ترازو وزنش کردند روی آتش می‌گذارند. جلز و ولز کردن گوشت را روی آتش می‌بینید و گرسنه و بی‌تاب‌تر می‌شوید و از دستتان کاری جز صبر کردن برنمی‌آید. تبریز شهر کباب ایران است و خوشمزه‌ترین کباب‌ها را می‌توان در آن خورد. از کباب تابه‌ای در ظرف‌های روحی گرفته تا کباب کوبیده و برگ. غذاهایی که خود یکی از جاذبه‌های سفر به تبریزند. اما بهترین رستوران‌های تبریز کدام‌هاست؟ آنها که خاطره سفر در شهر اولین ها را ماندگارتر می‌کنند؟

رستوران گازماخ

گازماخ به ترکی یعنی ته دیگ و همانطور که از اسم رستوران برمی‌آید همه غذاها ته دیگ برشته‌ای دارند. اگر در تبریز دلتان بخواهد غذایی خوشمزه در جایی دنج و تر وتمیز بخورید، غذایی با تزئینات قشنگ در بشقاب‌های چینی، از آنها که  این روزها در آلبوم عکس‌های همه یکی پیدا می‌شود، گازماخ انتخاب خوبی است.  گازماخ رستوران کوچک و دنجی است و غذاهای خانگی دارد. به عقیده خیلی‌ها کباب تابه‌ای‌های گازماخ یکی از سه کباب تابه‌ای برتر تبریز است. علاوه بر آن ماهیچه، خورشت هویج، قیمه و خورشت بادمجانش را هم باید حتما امتحان کرد. همراه غذاها روغن حیوانی می‌آورند و از دوغش هم بسیار تعریف می‌کنند. قیمت غذا در گازماخ کمی بالاست و هر پرسش ۳۰ هزار تومان درمی‌آید.

آدرس رستوران گازماخ: ولیعصر،توانیرشمالی،نرسیده به پل توانیر،نبش کوچه مجاهدی

رستوارن حاج مجید

رستوران حاج مجید که به آن حاج مجید تویوخچی یا مرغ فروش می‌گویند از قدیمی‌های بازار تبریز است. حاج مجید از سال ۱۳۵۲ چلو مرغ دست مردم می‌دهد و به عقیده خیلی‌ها گذر زمان در کیفیت غذاهای حاج مجید تاثیری نداشته و همانطور خوشمزه باقی مانده. رستوران حاج مجید در خیابان پشت موزه شهرداری که به ساختمان ساعت معروف است قرار گرفته. وارد سنگفرش خیابان تربیت می‌شوید و در انتهای سنگفرش و در طبقه دوم پاساژ تربیت به رستورانی می‌رسید که چلومرغ‌هایش حرف ندارد. رستوران حاج مجید منو ندارد و تنها انتخاب پیش رویتان همان چلومرغ است. پس اگر بروید تو و بگویید چلومرغ با خنده حضار مواجه می‌شوید چون اصلا غذای دیگری ندارد. پشت میز می‌نشینید، سوپ برایتان می‌آورند و ازتان می‌پرسند ران یا سینه؟ و سوال بعدی دوغ یا نوشابه؟ ارائه غذا در اینجا سریع انجام می‌شود و  به دلیل قرار گرفتنش در بازار لژ خانوادگی هم دارد. قیمت یک پرس چلو مرغ در رستوران حاج مجید ۱۰ هزار تومان است.

این مطلب را از دست ندهید:  از باقالی قاتوق با عشق

آدرس رستوران حاج مجید: خیابان تربیت، طبقه دوم پاساژ تربیت

رستوران حاج علی

رستوران حاج علی در بازار اصلی و قدیمی تبریز بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد و دیوارهایش که پر از عکس‌های قدیمی است حال و هوای گذشته را بیشتر برایت زنده می‌کند. تنوع غذاهای رستوران حاج علی به رسم رستوران‌های قدیمی تبریز چندان نیست و بیشتری‌ها یا کباب کوبیده‌اش را می‌خورند یا برگش را. قدیمی‌ها حکایت جالبی را برای نشان دادن کیفیت غذای حاج علی نقل می‌کنند و آن اینکه مرحوم تختی، همراه با ملی پوشان کشتی در سفر به روسیه سری به این رستوران زده و ناهار مفصلی خورده و گفته: «یعنی می شود باز هم لذت غذاخوردن را در این کبابی بچشیم؟».  در رستوران حاج علی همراه غذا دوغ و نوشابه و سوپ مجانی داده می‌شود و  قیمت غذاها هم بالا نیست. یک عدد چلوکباب مخصوص حاج علی ۱۵ هزار تومان است، اما شما می‌توانید برگ۱۲ هزار تومانی یا کوبیده ۹ هزار تومانی هم سفارش بدهید. رستوران حاج علی، رستوران شلوغی است و ساعت ۱۲ بیشتر صندلی‌هایش پر می‌شود و تا ساعت ۱۴:۳۰ هم بیشتر غذا نمی‌دهد، پس باید ظهر زود به خود جنبید.

آدرس رستوران حاج علی: بازار تبریز

کبابی باختر

یکی گوشت را روی میزی چوبی می‌کوبد و بعد با دقت و ظرافت آن را به سیخ می‌کشد، روی ترازو می‌گذارد و بعد روی آتش و همه این مراحل تماشایی مثل مراسمی باشکوه جلویتان انجام می‌شود و شما را بی‌قرارتر می‌کند. چلوکبابی باختر چنین کبابی‌ست و تنها یک سوال ازتان پرسیده می‌شود: کوبیده یا برگ؟ و هر کدامش را که سفارش بدهید برد کرده‌اید، چون کباب‌های اینجا نیاز به جویدن ندارند و در دهان آب می‌شوند. چلوکبابی باختر که همراه غذاهایش سوپ هم می‌دهد، رستوران شلوغی است و اگر به دنبال رفتن به رستوران شیکی هستید، انتخاب مناسبی نیست چون به رسم کبابی‌های قدیم محیطی ساده و قدیمی دارد. در اینجا از خیر دوغ هم نباید گذشت. در  کبابی باختر باید نزدیک ۲۸ هزار تومان خرج کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  شش رستورانی که در سفر به شیراز باید رفت

آدرس رستوران باختر: دروازه تهران، بلوار ۲۰ بهمن، خیابان باختر

دیزی و تاوا کبابی محمدی

دیزی و تاواکبابی محمدی همانطور که از اسمش برمی‌آید دو نوع غذا بیشتر ندارد: دیزی و تاواکبابی، اما یکی از جاهایی است که هرکس در زندگیش یک بار باید کباب تابه‌ای‌هایش را امتحان کند، آنقدر خوشمزه که حتی اشک شوق را هم به دنبال دارد. دیزی و تاواکبابی محمدی، رستوران کوچک اما دنجی است و حیاط پردارو درختی هم دارد که تابستان‌ها که هوا مطبوع است و نسیم خنکی می‌وزد می‌شود آنجا نشست و غذا را بر بدن زد. دیزی و تاواکبابی را در ظرف‌های روحی، همراه گوجه سرخ شده، پیاز، جعفری و ترشی که آن هم برای خودش دنیایی دارد، همراه نان سنگک تازه برایتان می‌آورند و عیش سفر را تکمیل می‌کنند.

آدرس دیزی و تاوا کبابی محمدی: خیابان تربیت، بعد از پاساژ پردیس

فودکورت لاله پارک

فود کورت لاله پارک یک ساختمان ۷ طبقه شامل مرکز خرید، سینمای پنج بعدی، شهربازی و رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های مختلف در طبقه آخرش است. یعنی در حقیقت با یک تیر می‌توان دو نشان زد. هم تفریح کرد و هم غذا خورد. فود کورت لاله پارک علاوه بر رستوران‌های متعدد، تراس بزرگی هم دارد که می‌توان غذا را در آنجا صرف کرد و تبریز را از بالا دید. لاله پارک فست فودی‌های متنوعی دارد. در رستوران چیپوتله که رستورانی مکزیکی است می‌شود غذاهای مکزیکی خوشمزه‌ای را امتحان کرد که از سوسیس، کالباس و روغن سرخ کردنی در غذاهایش استفاده نمی‌کند و تندی غذا را هم به انتخاب خودتان است. در غذای سنتی پاتیل  انواع غذاهای خانگی  را می‌توان امتحان کرد و اگر هوس غذای دریایی کردید، رستوران بالیقچی انتخاب خوبی است و به خصوص تعریف استیک ماهی‌اش را می‌کنند. در پیتزا توسکا هم می‌توان مرغ سوخاری یا پیتزا و همبرگر سفارش داد.

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین رستوران های بندرعباس؛ تجربه خوشمزه‌ترین غذاهای جنوبی

آدرس فود کورت لاله پارک: بزرگراه پاسداران،بعد از میدان فهمیده

دسته بندی مطالب:خوراک سفر

مطالب مرتبط :

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ