دیدنی های بسطام، شهر تاریخ و عرفان

مرداد ۲۸, ۱۳۹۶
دیدنی های بسطام

اگر حدود ۷ کیلومتر به سمت شمال شرقی شاهرود حرکت کنید به شهر تاریخی بسطام می‌رسید. قدمت این شهر را  ۸۰۰۰سال پیش از میلاد تخمین می‌زنند. بسطام به جز جاذبه‌های تاریخی، آب‌وهوای مناسبی برای سفرهای تابستانی دارد و یکی از خوش‌آب‌وهواترین مناطق سمنان است. از طرفی وجود آرامگاه بایزید بسطامی، عارف نامدار، در این شهر باعث شده که این شهر یکی از مقاصد گردشگری عارفانه باشد. با ما همراه باشید و با دیدنی های بسطام آشنا شوید:

ادامه مطلب

دسته بندی مطالب:جاذبه های گردشگری ایران

جاهای دیدنی اطراف تبریز که حتما باید دید

مرداد ۲۸, ۱۳۹۶

تبریز، شهر اولین‌های ایران، تنها خودش دیدنی نیست و جاذبه های گردشگری اطرافش از جنگل‌های ارسباران گرفته تا روستای دیدنی کندوان، خود دلیل سفر به این شهر است. ما در این پست تعدادی از جاهای دیدنی اطراف تبریز را برایتان نوشته‌ایم تا با دیدی باز به دیدار این شهر خوش آب و هوا بروید.

ادامه مطلب

دسته بندی مطالب:جاذبه های گردشگری ایران

جاهای دیدنی شاهرود؛ قاره کوچک (۱)

مرداد ۲۵, ۱۳۹۶
جاهای-دیدنی-شاهرود

شاهرود در استان سمنان شهری است که از یک طرف به جنگلی سرسبز و از یک طرف به  کویری بکر و  زیبا می‌رسد و به همین خاطر است که به این شهر لقب قاره کوچک را داده‌اند. شاهرود بهشت طبیعت‌گردان است، اما این به این معنا نیست که این شهر از آثار باستانی بی‌بهره است. کاوش‌های باستان‌شناسی قدمت سکونت در شاهرود را حدود هزارسال قبل از میلاد تخمین می‌زنند. با ما همراه باشید و با برخی از جاهای دیدنی شاهرود آشنا شوید:

ادامه مطلب

دسته بندی مطالب:جاذبه های گردشگری ایران